Publiczne Gimnazjum

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Sprawozdanie z inauguracji roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 o godzinie 8:30 rozpoczęło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Węgierskiej Górce. Apel z tej okazji odbył się na sali audytoryjnej.

Na apelu serdecznie powitał nas Pan Dyrektor Piotr Bryś, następnie wprowadzono szkolny sztandar i zaśpiewaliśmy hymn państwowy. Ponownie głos zabrał nasz dyrektor, omawiając najważniejsze informacje i przedstawiając nam nowych nauczycieli, których powitaliśmy gromkimi brawami. Później odczytał list Rzecznika Praw Dziecka.

Po apelu rozeszliśmy się do sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy klas podali nam plany lekcji. Następnie dołączyliśmy się do uroczystego pochodu pod Schron Bojowy Wędrowiec, który wyruszył spod Urzędu Gminy rozpoczynając obchody 76 rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej.

Na miejscu walk o Westerplatte Południa została odprawiona msza święta, na której wszyscy bardzo się skupiliśmy, mimo że był taki straszny upał. W dalszej części ceremonii uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce zaprezentowali program artystyczny, przygotowany na tę okoliczność. Miło było nam też popatrzeć na przelot samolotu wojskowego.

Na koniec uroczystości pod tablicą upamiętniającą poległych Obrońców Węgierskiej Górki przedstawiciele władz i instytucji publicznych naszej gminy i powiatu złożyli kwiaty. Ceremonię uświetniła Orkiestra Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Mimo tego, iż byliśmy zmęczeni, jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w tak doniosłych obchodach.

Weronika Tirak
kl. III A