Publiczne Gimnazjum

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Sprawozdanie z Międzynarodowego Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej

Dnia 30.09.2015 uczniowie z Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod opieką nauczycieli kibicowali drużynom siatkarskim grającym podczas I Międzynarodowego Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Węgierska Górka i Nagrodę Dyrektora TVP Katowice ,,Gramy dla Jasia” w Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce. Zespoły sportowe, które uczestniczyły w tej dobroczynnej akcji to:

- TKKF Czarni Katowice,
- Młoda Liga BBTS Bielsko-Biała,
- Młoda Liga Jastrzębska Węgiel,
- SG Union Raiffeisen Waldviertel, (Austria)

O godzinie 11:00 rozpoczął się pierwszy tego dnia mecz – między TKKF Czarni Katowice a Młoda Liga Jastrzębska Węgiel. Rozegrano 3 sety, mecz skończył się wynikiem 3:0 dla TKKF Czarni Katowice. O 13:00 rozpoczął się mecz między Młoda Liga BBTS Bielsko-Biała a SG Union Raiffeisen Waldviertel zakończony wynikiem 0:3 dla drużyny z Austrii. Widzowie zachwyceni byli sportowym widowiskiem, chętnie dopingowali swoich faworytów. Największą sympatię wśród młodzieży zaskarbiła sobie drużyna austriacka, która po meczu chętnie pozowała do wspólnych zdjęć i rozdawała autografy.

Turniej zakończył się wygraną drużyny TKKF Czarni Katowice, drugie miejsce zajęli SG Union Raiffeisen Waldviertel, a trzecie Młoda Liga Jastrzębska Węgiel. O godzinie 14:00 kibice opuścili Halę Sportową - zadowoleni z imprezy sportowej, w której uczestniczyli.

kl. I B


Sprawozdanie z Gminnych Zawodów Biegów Przełajowych dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

Dnia 23 września 2015 r. o godzinie 9:00 na Stadionie Sportowym w Węgierskiej Górce rozpoczęły się zawody gminne w sztafecie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny – damska i męska. Ich trenerami byli nasi nauczyciele W-F-u - pani mgr A. Salamońska i pan mgr K. Duraj.

Zawody rozpoczęły się od biegów dziewcząt. Nasza drużyna bardzo się starała, lecz mimo tego, że wszystkie nasze zawodniczki dały z siebie wszystko, zajęły 3. miejsce.

Potem rozpoczęły się biegi chłopców. Nasza drużyna biegła w składzie:

- Paweł Bednarz,
- Piotr Bednarz,
- Bartłomiej Hazuka,
- Kacper Jarco,
- Mikołaj Kóska,
- Karol Mocek.

Bieg wzbudził ogromne emocje wśród dopingujących – zwłaszcza wśród dziewcząt z klasy 3.A, które ochoczo wtargnęły na bieżnię i okrzykami zachęcały kolegów do większego wysiłku. Ten energiczny doping chyba pomógł, ponieważ drużyna chłopców z naszego gimnazjum zajęła w zawodach 1. miejsce.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i później mogliśmy pogratulować naszym zwycięzcom. Zachwyceni zawodnicy z naszej drużyny zanieśli dyplom panu dyrektorowi naszego gimnazjum.

Zawody dostarczyły nam wielu ekscytujących przeżyć – troskę o Kacpra, który zasłabł po swoim biegu, ogromne napięcie i nadzieję podczas sztafety chłopców oraz wielką radość z powodu ich zwycięstwa. Mamy nadzieję, że podczas zawodów powiatowych nasi koledzy także będą najlepsi.

Równocześnie naszej żeńskiej drużynie w składzie:

- Kamila Chwil,
- Aleksandra Dziedzic,
- Anna Jurasz,
- Oliwia Kuś.
- Klaudia Mozol,
- Kinga Wolny

życzymy poprawy formy i dziękujemy za ich starania.

/ / / / / / /

kl. III A


Hopeless

Piszę recenzję powieści pt. Hopeless. Autorem tej książki jest Colleen Hoover, twórczyni bestsellerów New York Timesa. Jej opowieści obracają się w kategoriach New Adult i literatury młodzieżowej.

Przeczytałam tę książkę, ponieważ zaciekawiły mnie zdania innych na jej temat, a najbardziej zaciekawiły mnie przemyślenia pewnej dziennikarki:

„Jak daleko możesz uciec od siebie, żeby pokonać nie wyobrażalny ból? Jak wiele musisz zapomnieć, żeby móc dalej żyć – tylko dlatego, że życie okazało się trudniejsze niż powinno być?”

Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Sky, ułożona dziewczyna mająca szczęśliwe życie. Lecz z dnia na dzień wszystko, co uważała za pewne, okazuje się kłamstwem. Sky poznaje Deana Holdera. Dziewczyna czuje przy nim coś, czego jeszcze nigdy nie czuła. Od tego czasu życie Sky zmienia się bezpowrotnie i nigdy nie będzie takie jak kiedyś…

Mówimy, że najpiękniejszym darem są wspomnienia, ale gdy te wspomnienia to sam ból, to chcemy o nich zapomnieć. Lecz o niektórych nie da się zapomnieć, boleśnie przekonuje się o tym główna bohaterka.

Gdy do Sky zaczynają docierać przebłyski jej dziecięcej świadomości kiedyś odsunięte w niepamięć, niszczą całe jej ustabilizowane życie.

”Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieje szybciej niż wiara w kłamstwa”

Dziewczyna staje w kłopotliwej sytuacji, jakie decyzje podjąć, komu zaufać…

Oto fragment książki:

„Holder przesuwa do mnie dłoń i dotyka swoim małym palcem mojego, zupełnie, jakby nie miał siły chwycić mnie za całą rękę. To miłe, przedtem trzymaliśmy się już za ręce, za same palce – nigdy. Uświadamiam sobie, że to kolejny pierwszy raz. Wcale nie czuję się rozczarowana, ponieważ wiem, że w jego wypadku te pierwsze razy nie mają znaczenia. Niezależnie od tego, czy będzie mnie całował po raz pierwszy, dwudziesty czy milionowy, nic mnie to nie będzie obchodzić, ponieważ mam pewność, że już i tak do nas należy najlepszy pierwszy pocałunek w historii pierwszych pocałunków”

Polecam tę opowieść, chociaż wydawać by się mogło, że o miłości napisano już wszystko. Zachęcam do przeczytania osoby, które wierzą, że prawdziwa miłość istnieje, ponieważ nie jest to książka, po której przeczytaniu pozostaje uśmiech na twarzy. Historia Sky nie kończy się happy endem, ponieważ jest przepełniona bólem. Gdy przeczytasz tę powieść, nie będziesz czuł pustki czy żalu, bo ta książka daje nadzieję. Nadzieję na to, że WSZYSTKO może zostać uleczone dzięki prawdziwej miłości.

A wydawać by się mogło, że o miłości napisano już wszystko…

Autor: Nieznany