Publiczne Gimnazjum

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej w naszym gimnazjum.

14 października w Publicznym Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jak co roku odbył się apel z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej potocznie zwanego Dniem Nauczyciela. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

Pan Dyrektor Piotr Bryś zadbał o to, żeby w Święto Edukacji każdy był wyspany, więc dopiero o godzinie 10:45 nasza społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zaczęli gromadzić się na sali audytoryjnej.

Na początku apelu głos zabrała przewodnicząca naszej szkoły, Julia Kalinowska, następnie krótką przemowę wygłosił nasz Pan Dyrektor. Do grona naszej społeczności zostali przyjęci nowi członkowie, czyli uczniowie klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie na sztandar naszego gimnazjum.

Następnie klasy pierwsze zaprezentowały dwa spektakle - jeden o święcie Komisji Edukacji Narodowej, a drugi o naszym patronie.

Gdy myśleliśmy, że to już koniec atrakcji, samorząd szkolny jak zawsze potrafił zaskoczyć wszystkich. Z okazji Dnia Nauczyciela, załoga samorządu szkolnego zaprezentowała nam happening pt. „Dusze Hogwartu”. Nasi najwspanialsi nauczyciele zostali dopasowani do ich odpowiedników z grona pedagogicznego Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart - bohaterów z serii książek o Harrym Potterze. Nam najbardziej w pamięć zapadła nasza pani Kamila Pawlus zaprezentowana jako „Zgredek”. Nauczyciele dostali różdżki oraz szarfy z imionami postaci, do których zostali porównani, oraz mieli okazję wypróbować swe magiczne moce i rzucić zaklęcia na nasze ofiarne członkinie samorządu uczniowskiego.

Po uroczystym apelu przewodnicząca szkoły poprosiła nauczycieli, aby zostali na auli, gdzie odbyło się wręczenie upominków.

Podsumowując cały uroczysty apel z okazji tego święta i występy pierwszych klas, jesteśmy dumni, że mamy taką zaangażowaną społeczność szkolną, a przede wszystkim samorząd, który potrafił rozbawić i wzruszyć naszych nauczycieli do łez.

DZIĘKUJEMY !

Autor: W. T. (klasa IIIa)