Publiczne Gimnazjum

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Sukces naszej chłopięcej drużyny w powiatowych zawodach sztafetowych biegów przełajowych

8 października w Żywcu – Moszczanicy ZSAiO odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców, w których wzięła udział nasza drużyna chłopięca, zajmując drugie miejsce i zapewniając sobie awans do etapu rejonowego. W skład tej drużyny wchodzili: Mateusz Bartosiński, Paweł Bednarz, Piotr Bednarz, Kamil Duraj, Bartłomiej Hazuka, Kacper Jarco, Dominik Koźlik, Mikołaj Kóska oraz Karol Mocek. Ich trenerem był nasz nauczyciel W-F-u – Pan mgr Krzysztof Duraj.

Na starcie spotkało się dwanaście drużyn z całego powiatu. Jako pierwszy z naszego zespołu pobiegł Bartek, który szybko wyforsował się na prowadzenie. Zdobytą przez niego przewagę udało się utrzymać aż do zmiany, w której biegł Karol. Niestety nasz zawodnik podczas biegu nabawił się kontuzji kostki i do swojego zmiennika – Kamila – dobiegł jako trzeci ze swej zmiany. Kamil odrobił stratę, przekazując pałeczkę sztafetową ex-equo z biegaczem z Milówki.

Podczas biegu ostatniej zmiany sztafety miało miejsce bardzo emocjonujące wydarzenie, które znacznie podniosło poziom stresu naszej drużyny, zwłaszcza ich trenera – Pana K. Duraja. Tuż przed finiszem zawodnik z Milówki potknął się i upadł wprost pod nogi Pawła Bednarza. Nasz kolega wykazał się jednak refleksem – o mały włos unikając kontuzji przeskoczył nad leżącym zawodnikiem i dobiegł do mety zajmując drugą lokatę dla naszego zespołu.

Po powrocie z zawodów chłopcy z entuzjazmem opowiadali o awansie do etapu rejonowego biegów przełajowych. Zapytani o to, jakie to uczucie startować w takich zawodach, odpowiedzieli, że „kiedy się stoi na starcie i czeka na przejęcie pałeczki, czuje się ogromny stres – serce wali jak oszalałe. Kiedy się jednak zaczyna biec, nie myśli się o tym. Człowiek koncentruje się na biegu, stara się dać z siebie wszystko. Adrenalina sprawia, że niemal nie czuje się bólu.”

Gratulujemy naszej drużynie i ich trenerowi sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie zawodów w sztafetowych biegach przełajowych, które odbędą się 22 października w Zabrzegu k. Bielska.