Publiczne Gimnazjum

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Hamra is cool!

W naszej bibliotece zawsze jest duże zamieszanie, ale w ostatnich dniach to już w ogóle…

Na każdej przerwie rozmawiamy o tym, co ma się stać z naszą zaprzyjaźnioną szkołą - Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Węgierskiej Górce. Wiele ciekawych przedsięwzięć razem zrobiliśmy i wielu naszych absolwentów tam uczęszcza. Uczyli się tam też nasi dziadkowie, rodzice czy nasze rodzeństwo. Zespół Hamer Band nieraz występował na naszej scenie, akompaniując do przedstawień Szkolnej Grupy Teatralnej Maska czy podczas koncertów.

A co najważniejsze wielu z nas wybiera się do tej szkoły.

Cieszymy się, że tak całkiem spontanicznie mogliśmy wkręcić się w ratowanie tej szkoły. Zaczęło się od napisu „Zostawcie Hamrę” zrobionego pobieżnie na przerwie. Jednak najważniejszy był nasz wyjazd na tzw. Strajk.

Pani Ula podekscytowana zadała pytanie: Kto chce jechać z nami? Potem kilka razy powiedziała: Ty, ty i Ty…ty i ty jedziecie z nami. Każdy z nas niemal od razu wykonuje telefon do rodziców, aby formalnością stała się zadość. Jednocześnie robimy transparenty, odbieramy sms od rodziców, załatwiamy transport. Po pewnym czasie znajdujemy się pod Technikum w Węgierskiej Górce, skąd całą kawalkadą samochodów, z klaksonami podjeżdżamy pod budynek Starostwa w Żywcu. Flagi wystawały z okien, a klaksony zagłuszały wszystko. Śmialiśmy się, że jedzie porządne wesele.

A na miejscu transparenty, syreny, trąby, flagi i całe mnóstwo osób walczących o szkołę jak o swój dom. Przez ponad dwie godziny skandowaliśmy: Edukacja nie na sprzedaż, Łatwo zlikwidować, trudniej odbudować…

Dopingowaliśmy naszych starszych kolegów jak tylko umiemy. Mamy nadzieję, że nasze starania nie pójdą na marne, bo przykro by było gdyby szkoła z tak piękną tradycją, tak po prostu zniknęła.

Dziękujemy z wsparcie panu dyrektorowi, pani Uli, Pani Kamilce i pani Salamońskiej.

Róża Sygut