Publiczne Gimnazjum

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Ważniejsze osiągnięcia uczniów - 2010/2011

Zawody sportowe:
Powiatowa Gimnazjada Młodzieży Szkolnej:
a) II miejsce w piłce plażowej Szkół Gimnazjalnych w kategorii dziewcząt
b) III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych w kategorii dziewcząt
c) I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych w kategorii chłopców
VI miejsce w Zawodach Rejonowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców

Konkursy przedmiotowe:
Konkurs przedmiotowy z geografii etap rejonowy – Sebastian Motyka, Karolina Krestian
Konkurs przedmiotowy z historii etap rejonowy – Sebastian Motyka, Małgorzata Omyła, Szymon Trzeciak
Konkurs przedmiotowy z fizyki etap rejonowy – Piotr Dziedzic
Konkursie Przedmiotowym z fizyki etap wojewódzki – Finalista Piotr Dziedzic
Konkurs przedmiotowy z języka polskiego etap rejonowy – Justyna Łasut, Małgorzata Omyła
Konkurs przedmiotowy z biologii etap rejonowy – Karolina Krestian
Konkurs przedmiotowy z matematyki etap rejonowy – Aleksandra Waligóra, Piotr Dziedzic

Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z biologii:
a) Piotr Dziedzic z klasy 3 gimnazjum 10 miejsce
b) Małgorzata Omyła z klasy 2 gimnazjum 10 miejsce

Inne konkursy:
II miejsce Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego organizowany pod Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy – Grupa Teatralna Maska.
II miejsce w konkursie na recenzję teatralną „Recenzja 2011” – Małgorzata Omyła
Nagroda główna w konkursie Zakładka Literacka – Aleksandra Kurtyka.

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Prawda i Pamięć” na temat: „Moje wrażenia po zwiedzeniu Muzeum Auschwitz – Birkenau”:
a) wyróżnienie I stopnia – Agnieszka Krzus
b) wyróżnienie I stopnia – Katarzyna Kupczak
c) wyróżnienie I stopnia – Zuzanna Jeleń
III miejsce w kategorii gimnazjum w Wojewódzkim Przeglądzie Krótkich Przedstawień Teatralnych i Monodramatów – Grupa Teatralna Maska
III miejsce w III Ekorajdzie w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
II miejsce w konkursie Ekologicznym na selektywną zbiórkę odpadów przez młodzież Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Węgierska Górka pod hasłem: „Młodzież i dzieci segregują śmieci”
I miejsce w Powiatowym Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Grupa Teatralna Maska
III miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej – Magdalena Bryś i Maria Jopek
II miejsce w Eliminacjach Rejonowych II Wojewódzkiego konkursie na małą formę teatralną o charakterze profilaktycznym – Grupa Teatralna Maska

Konkurs Plastyczny o tematyce świątecznej organizowanym w ramach cyklu imprez: „Boże Narodzenie w Beskidach”
a) I miejsce – Kamil Kubiesa
b) I miejsce – Aleksandra Waligóra;
c) II miejsce – Joanna Waligóra;
III miejsce w konkursie ekologicznym – Łucja Maguth
II miejsce w konkursie krajoznawczym – Karolina Krestian
II miejsce w konkursie „Gmina w Oczach Dziecka” – Martyny Pawlus