Publiczne Gimnazjum

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Ważniejsze osiągnięcia uczniów - 2013/2014

- III miejsce dla Damiana Ćmiela za udział w finale V edycji Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…” – Jan Paweł II.

- II miejsce dla Moniki Wisła za udział w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak kadeci”.

- IV miejsce dla Bartłomieja Hazuka za udział w konkursie wiedzy przyrodniczo – ekologicznej pn.: „Czyste środowisko – czyste sumienie” XV Powiatowych Dni Lasu.

- II miejsce dla Tomasza Aftyka za udział w konkursie wiedzy przyrodniczo – ekologicznej pn.: „Czyste środowisko - czyste sumienie” XV Powiatowych Dni Lasu.

- Dyplom Laureata I miejsca dla zespołu uczniowskiego w składzie: Karolina Jeleń, Patrycja Kajor, Karolina Majdak, Karolina Motyka, Sabina Piela, Lucyna Stec, Julia Trojanowska, Julia Wypyszyńska i Natalia Żółty za udział w VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na wspólnej ziemi organizowanego przez FUNDACJĘ SHALOM pod patronatem MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ.

- III miejsce dla Sabiny Piela za udział w zawodach sportowo–obronnych „Sprawni jak kadeci”.

- Grand Prix w I Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych i Monodramów oraz za zaangażowanie przy organizacji Herbaciarni Literackich dla Grupy Teatralnej Maska.

- Dyplom dla Wiktorii Pawlus, Julii Wypyszyńskiej i Katarzyny Krzus za piękne przedstawienie tematu w konkursie plastycznym „Las to nie tylko drewno”.

- Grand Prix Wojewódzkiego Przeglądu Krótkich Przedstawień Teatralnych i Monodramów XV Miniatury Teatralne dla szkolnej grupy teatralnej „Maska”.

- I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Krótkich Przedstawień Teatralnych i Monodramów XV Miniatury Teatralne dla szkolnej grupy teatralnej „Maska”.

- Wyróżnienie dla Karoliny Jeleń w kategorii monodramów w Wojewódzkim Przeglądzie Krótkich Przedstawień Teatralnych i Monodramów XV Miniatury Teatralne.

- Finalista dla Marty Pieronek za udział w Konkursie Przedmiotowym z Geografii.

- Laureat I stopnia dla Bogny Pawlus za udział w finale XI edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

- Finalista dla Bogny Pawlus za udział w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”.

- III miejsce dla Łukasza Jarco za udział w II Dyktandzie Gwarowym NIGDY NIE ZAGINIE GÓROLSKIE GODANIE.

- Dyplom dla Izabeli Motyka za udział w II Dyktandzie Gwarowym NIGDY NIE ZAGINIE GÓROLSKIE GODANIE.

- I miejsce dla „Patrolu „ Baczyński” za udział w X Rajdzie Św. Jerzego Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej.

- Laureat dla Bogny Pawlus za udział w konkursie przedmiotowym z Matematyki.

- II miejsce dla Bogny Pawlus w klasyfikacji indywidualnej XVI Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku–Białej.

- I miejsce w Żywieckim Festiwalu Młodych Talentów "Czas na sukces" w kategorii teatr.

- Finalista LXV Olimpiady Matematycznej dla Bogny Pawlus.

- Dyplom dla Julii Wypyszyńskiej za udział w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej pn. "Wielkanoc w tradycji naszych przodków".

- Wyróżnienie dla Karoliny Majdak za udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Biologicznej „Ja… Przyszły Lekarz”.

- Wyróżnienie dla Julii Wypyszyńskiej za udział w II Edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego Rodzina Skrzyńskich Zbójcy Na Żywiecczyźnie.

- Nagroda Specjalna dla Publicznego Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Węgierskiej Górce za udział w VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Na wspólnej ziemi”.

- Wyróżnienie dla Julii Wypyszyńskiej za udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Biologicznej „Ja… Przyszły Lekarz”.

- Wyróżnienie dla Wiktorii Pawlus, Kaliny Kurowskiej i Karoliny Jeleń za udział w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej pn. "Wielkanoc w tradycji naszych przodków".

- Grand Prix Wojewódzkiego Przeglądu Krótkich Przedstawień Teatralnych i Monodramów XV Miniatury Teatralne dla szkolnej grupy teatralnej „Maska”.

- Wyróżnienie dla Olgi Dziedzic, Weroniki Rypień, i Wiktorii Lorenc za udział w konkursie literackim o tematyce świątecznej.

- III miejsce dla Julii Wypyszyńskiej za udział w konkursie plastycznym o tematyce bożonarodzeniowej.

- Wyróżnienie dla Karoliny Jeleń w Wojewódzkim Przeglądzie Krótkich Przedstawień Teatralnych i Monodramów XV Miniatury Teatralne.

- I miejsce dla szkolnej grupy teatralnej „Maska” za udział w Wojewódzkim Przeglądzie Krótkich Przedstawień Teatralnych i Monodramów XV Miniatury Teatralne.

- III miejsce dla Patrycji Kajor za udział w konkursie „Fizyka w obiektywie”.

- Wyróżnienie dla Kamili Stolarczyk i Martyny Tomiczek za udział w konkursie „Fizyka w obiektywie”.

- I miejsce dla Gimnazjum w Węgierskiej Górce za udział w XIV Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek.

- I miejsce dla Szkolnej Grupy Teatralnej „Maska” za spektakl „Kameleon” biorący udział w Przeglądzie Form Teatralnych w XIV Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży JAWOR 2014.

- II miejsce dla Karoliny Majdak i Karoliny Słowik za udział w XIII Przeglądzie Piosenki Turystycznej.

- III miejsce dla Aleksandry Tracz za udział w XIII Przeglądzie Piosenki Turystycznej.

- II miejsce dla Karoliny Jeleń za udział w II Edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego Rodzina Skrzyńskich Zbójnicy na Żywiecczyźnie.

- III miejsce dla Gimnazjum w Węgierskiej Górce za udział w zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych Szkół Gimnazjalnych w kategorii chłopców.

- I miejsce dla Tomasza Aftyki za udział w konkursie ekologicznym „Czyste Góry 2013”.